Projekt Fotoškola je novým projektom občianskeho združenia Fotoklub POVAŽIE pre žiakov 5-9 ročníka ZŠ v ktorom môžu rozvíjať svoju tvorivosť a zvyšovať si svoj odborný rast v oblasti fotografie. Tento projekt je určený pre skupinu 7-10 žiakov ktorá je vedená skúseným lektorom o.z. Fotoklub POVAŽIE. Stretnutia sú organizované 1x do mesiaca v priebehu celého školského roka a trvajú približne 2-3 hodiny /v prípade exteriérového fotenia je tento čas odpovedajúco prispôsobený/.

Fotoškola je bezplatná, je však potrebné aby si každý účastník na stretnutia nosil vlastný digitálny fotoaparát /digitálny kompakt alebo digitálnu zrkadlovku/. Zoznam účastníkov je pred každým školským rokom finalizovaný. Prípadné otázky ohľadom fotoškoly môžete písať na adresu info(@)fotoklubpovazie.sk. Fotoškola má aj svoj oficiálny web www.fotoklubpovazie.sk/fotoskola.

Obsah fotoškoly mladých fotografov

• fotografické základy a teória, správne pochopenie používaných pojmov
    • zvládnutie ovládania a nastavenia digitálnej fototechniky /DSLR, kompaktný digitál/
    • práca s clonou, časom, vyvážením bielej …
    • správna expozícia fotografie a jej korekcie
    • kompozícia fotografie, výber scény pre fotografiu
    • základy fotenia rôznych tém /krajina, makro, portrét, šport, reportáž/
    • základy ateliérového a produktového fotenia
    • SW úpravy fotografií /retuš, použitie filtrov, úprava kriviek, doostrovanie/

Každý školský rok je v pláne uzatvárať tento kurz výstavou tvorby členov pretože sa veľmi radi pochválime našimi úspechmi. Fotoškola bude taktiež priebežne zverejňovať informácie aj na web stránke resp. Facebook stránke – Fotoškola Fotoklub POVAŽIE.