prezident a manažér fotoklubu, admin web stránky
Ilava-Klobušice

Je to už celkom slušná doba kedy som začal moje prvé pokusy s fotením. Z čias povinnej školskej dochádzky to bola kinofilmová SMENA 8M no toto moje fotenie sa skôr dá nazvať príležitostným. Vážnejší osobný záujem o fotenie a fotografiu u mňa začal až od roku 2002 kedy som cez kompaktné fotoaparáty prešiel v roku 2007 k mojej prvej zrkadlovke NIKON D70. S týmto fotoaparátom som fotil dva roky a následne som presedlal na vyšší model NIKON D80. Nakoľko značka NIKON plní moje očakávania od roku 2010 som fotil D7000-kou a počnúc rokom 2018 som presedlal na Full frame zrkadlovku NIKON D800. To čo ma z fotografie najviac zaujíma je fotenie prírody a krajiny, makrofotografia no v poslednej dobe to je aj športová a portrétna fotografia. V roku 2009 sme založili s ďalšími priaznivcami fotenia a fotografie neziskovú organizáciu Fotoklub POVAŹIE, v ktorej od jej vzniku zastávam funkciu prezidenta a manažéra združenia. Fotenie sa popri mojej rodine stalo jednou z mojich hlavných osobných voľnočasových aktivít a je to aj vynikajúca príležitosť si sem tam „vyvetrať“ hlavu. Popri úspešnej práci a realizácii činností fotoklubu som od septembra 2015 začať rozvíjať prácu s deťmi a mládežou v neziskovom projekte Fotoškola ktorý osobne vediem a som veľmi rád že máme v okolí zopár šikovných mladých fotografov ktorým môžem takto napomáhať pri ich ďalšom fotografickom raste.

Osobný web: mariohruby.sk
Mail: info(@)fotoklubpovazie.sk, info(@)mariohruby.sk
Mobil: 0903-420396
Fototechnika: NIKON D800 a D7000, NIKON 70-200 f2.8 VRII, TOKINA 16-28 f2.8, NIKON 105 f2.8, NIKON 50 f1.4