FOTOSIEŤ 2013, Ilava /mestský park/

Rok ubehol ako voda a naša verejná fotografická súťaž dospela už do svojho tretieho pokračovania. Tentokrát opäť v mestskom parku v Ilave za krásneho slnečného a horúceho počasia ktoré vládlo posledným týždňom mesiaca júl. Veľkou výhodou tohto parku je príjemný chládok pod stromami ktorí všetci účastníci s pribúdajúcim sa časom čoraz viac a viac oceňovali. Jediným čo mohlo ešte skomplikovať celú našu akciu bola prípadná búrka ale tie nás našťastie veľkým oblúkom obišli a tak sme sa mohli tešiť na ďalší ročník FOTOSIETE, na stretnutia s priateľmi a známymi, ďalšie nové stretnutia a taktiež nové tváre. Ako to už bežne na tejto našej fotoakcii roka býva štartujeme ráno o siedmej priamo na mieste a začíname s inštaláciou všetkého potrebného od sietí, transparentov, miesta pre registráciu a všetkého potrebného. Keďže to bol už v poradí tretí ročník bolo pre nás podstatne jednoduchšie zvládnuť celú prípravu, všetko pekne odsýpalo a tak sme štart celkom slušne zvládli ako sa hovorí načas.

Po oficiálnom otvorení súťažnej výstavy a privítaní všetkých ktorí sa na deviatu dostavili začíname s registráciou účastníkov. Po minulé roky to bolo po 12 súťažiacich tak aktuálne dobré počasie dávalo nádej že by sme snáď túto hranicu mohli pokoriť. Aj v tomto roku ako tomu býva u nás dobrým zvykom nesmela chýbať dobrá živá hudba a tak sa z priestoru pre hudobnú produkciu začala od začiatku do okolia šíriť veľmi príjemná hudba nášho už stabilného spoločníka p. Ľubomíra Turcera a jeho repertoár skladieb bol pre všetkých veľmi príjemným spestrením celej akcie. S pribúdajúcim sa časom rástol aj počet účastníkov a pripravené siete sa celkom slušne začali zapĺňať prinesenými súťažnými fotografiami. Pre tento rok sme pre účastníkov pripravili súbežne dve súťaže a to tradičné štipcové hlasovanie o fotografiu ktorá dostane najviac hlasov od všetkých účastníkov a návštevníkov akcie a ako novinku hodnotenie fotografií odbornou porotou kde sa udeľovali ocenenia pre tri najlepšie vystavené fotografie. Toto nové hodnotenie prinieslo vyššiu úroveň čo sa týka posúdenia samotných fotografií, ich námetu a spracovania a ako také bolo pozitívne hodnotené aj samotnými účastníkmi takže v tomto duchu budeme isto pokračovať aj v budúcich ročníkoch. Čas naozaj neúprosne letel a po krátkej obedovej pauzičke ktorú si každý riešil vo svojej réžii sme sa už pomaličky približovali k druhej hodine poobede čo bol oficiálny koniec štipcového hlasovania. Bolo veľmi príjemné sa po čase opäť stretnúť s priateľmi a znamymi, podebatovať o tom ako sa im darilo, čo majú nové a ako sa im darí či už vo fotení alebo súkromne. Akcie tohto typu sú na takéto príležitosti ako stvorené. Z blížiacim sa ukončením hlasovania nastal čas aj pre odbornú porotu v zložení – Juraj Zermegh, Tomáš Somr, Jozef Tkáčik a Rado Stoklasa prejsť všetky vystavené fotky a vybrať tri najlepšie spomedzi všetkých súťažných. Vyberať najlepšie fotografie z rôznych vystavených žánrov nebola ľahká úloha pre porotu ale tá tieto nástrahy úspešne zdolala a dospela k finálnemu verdiktu. Pri štipcovom hlasovaní bolo od začiatku jasné, že máme opäť ako tomu bolo v prvom ročníku od začiatku jednoznačného favorita ktorému štipce pribúdali podstatne rýchlejšie ako tým ostatným a právom získal túto cenu. Výsledky boli známe a tak prišiel čas na ich zverejnenie a vyhlásenie súťažných výsledkov 3.ročníka FOTOSIETE. Všetci súťažiaci ktorí sa úspešne umiestnili získali od našich sponzorov firmy Mini-Max a Fotopoint popri pamätných diplomoch aj zaujímavé vecné ceny.

Na základe rozhodnutia členov odbornej poroty bolo vyhlásené toto poradie ocenených:

1.miesto – Jakub Cíbik, Púchov
/ministatív, sada na čistenie od MINI-MAX-u, fotokniha od Fotoklubu POVAŽIE/

2.miesto – Tomáš Škrko, Dubnica nad Váhom
/univerzálny infra odpalovač, sada na čistenie od MINI-MAX-u/

3.miesto – Janka Pagáčová, Pruské
/farebné filtre na blesk, sada na čistenie od MINI-MAX-u/

Na základe hlasovania účastníkov a návštevníkov sa absolútnym víťazom štipcového hlasovania s počtom hlasov 18 stal Peter Kubiš z Ilavy, ktorý obdržal poukážku od FOTOPOINT-u na fotografické práce v sume 30 Eur.

Po oficiálnom vyhlásení výsledkov ešte nasledovalo spoločné fotografovanie ocenených účastníkov odbornou porotou a týmto bol tretí ročník FOTOSIETE Fotoklubu POVAŽIE oficiálne ukončený. Vďaka patrí všetkým ktorí sa podielali na príprave, priebehu a podpore celej akcie, za ich prístup a ochotu. O rok sa opäť stretneme na štvrtom ročníku FOTOSIETE ktorej termín a miesto bude v dosatočnom predstihu oznámené prostredníctvom našich webových stránok. Radi by sme zavítali na nové miesto tak uvidíme ako sa podarí vybaviť potrebné záležitosti. Do tej doby prajeme všetkým dobré svetlo a dovidenia na 4. ročníku našej aj vašej FOTOSIETE.

Fotogaléria od Root-a TU.

Celkový počet účastníkov – 12
Počet súťažných fotografií – 46