Základy fotenia a ovládanie digitálneho fotoaparátu

Tento kurz je určený pre úplných začiatočníkov a tých ktorí majú len veľmi základné vedomosti o fotoaparátoch a fotení. Základom kurzu je naučiť účastníkov správne pochopiť používané fotografické pojmy ako napr. clona, citlivosť, expozičný čas, osvojiť si základné postupy pre prácu s digitálnou zrkadlovkou, vedieť správne zvoliť vhodný režim resp. si správne nastaviť fotoaparát pre fotenie. Tiež sa naučíte základy kompozície, niečo o práci so statívom a inými fotografickými pomôckami.

• Krátka história vývoja fotoaparátov
  • Základné ovládacie prvky fotoaparátu
  • Ako funguje digitálny fotoaparát, pamäťové karty, snímač
  • Clona, čas a ISO
  • Expozícia fotografie, histogram
  • Vyváženie bielej
  • Výber objektívu, vysvetlenie základných parametrov
  • Hĺbka ostrosti a jej využitie vo fotografii
  • Základy kompozície, užitočné rady a tipy
  • Použitie rôznych režimov pre fotenie
  • Práca so statívom
  • Použitie základných filtrov /polarizačný a ND filter/
  • Praktické cvičenia
  • Individuálne konzultácie v priebehu a na konci kurzu

Čo si treba priniesť na kurz

• Digitálny fotoaparát s nabitou baterkou a pamäťovou kartou + základný objektív
  • Zošit na poznámky + písacie potreby
  • Fotopríslušenstvo ak nejaké účastník vlastní /statív, filter, …/
  • Dobrú náladu a chuť sa niečo naučiť 🙂

Miesto konania workshopu – 17.3.2024, 16.6.2024, 20.10.2024 /nedeľa/, miesto kurzu bude dodatočne upresnené /Ilava a blízke okolie/, trvanie kurzu od 9:00-14:00 hod.

Cena kurzu: 40 Eur / osobu

Trvanie kurzu: 4 hodiny teórie s ukážkami + 1 hodiny praktických cvičení /medzi jednotlivými časťami bude vždy menšia prestávka ktorá sa vždy vyplní odbornou diskusiou/. Kurz bude prebiehať v interiéri s tým že pre jednotlivé praktické cvičenia budú pripravené vhodné pomôcky a ukážky.

Prihlášky posielať na: info@fotoklubpovazie.sk

Max. počet účastníkov:  8

Občerstvenie si na kurze každý účastník rieši osobne.

V prípade že by sa na kurz neprihlásil potrebný min. počet záujemcov /stanovený na 4 účastníkov/ organizátor rozhodne o jeho konaní alebo zrušení.

Organizátor kurzu si vyhradzuje právo na zhotovenie menšieho počtu reportážnych fotografií alebo krátkeho videa z priebehu kurzu.

Prípadné otázky môžete adresovať na mail info@fotoklubpovazie.sk poprípade telefonicky na číslo 0903-420396.