Krajinkárska fotografia

Tento kurz je určený pre mierne pokročilých fotografov ktorí už ovládajú základy fotenia s digitálnym fotoaparátom, sú im jasné pojmy ako clona, expozičný čas, citlivosť, hĺbka ostrosti a pod. a chcú zlepšiť svoje výsledky a vedomosti pre fotenie záberov prírody a krajiny okolo nás. Základom kurzu je naučiť účastníkov vhodne voliť čas pre fotografiu, zvoliť optimálnu kompozíciu pre záber, vedieť ako používať pri fotení rôzne filtre, statív, diaľkovú spúšť, ako správne postupovať pri panoramatickej fotografii a pod.

• Ako a kedy do hôr, potrebná výbava
  • Technika používaná pri krajinkárskej fotografii
  • Výber objektívu pre fotenie krajiny
  • Správne nastavenie fotoaparátu, práca so statívom
  • Kompozícia fotografie
  • Práca s fotografickými filtrami /polarizačný, prechodový, ND filter/
  • Základy panoramatickej fotografie
  • Fotenie detailu v krajine
  • Individuálne konzultácie v priebehu a na konci kurzu

Čo si treba priniesť na kurz

• Digitálny fotoaparát s nabitou baterkou a pamäťovou kartou + širokoúhly krajinkársky objektív + teleobjektív
  • Zošit na poznámky + písacie potreby
  • Statív
  • Dobrú náladu a chuť sa niečo naučiť 🙂

Miesto konania workshopu – vhodné miesto pre krajinkársku fotografiu bude zverejnené pre každý workshop samostatne

Trvanie kurzu: 1 hodina teórie + 5 hodín fotenia v exteriéri /počas fotenia bude voľný čas vypĺňaný odborným výkladom a diskusiou s účastníkmi kurzu/.

Prihlášky posielať na: info@fotoklubpovazie.sk

Max. počet účastníkov:  8

Dopravu do miesta kurzu, občerstvenie a pitný režim si každý z účastníkov rieši osobne.

V prípade že by sa na kurz neprihlásil potrebný min. počet záujemcov /stanovený na 4 účastníkov/ organizátor rozhodne o jeho konaní alebo zrušení.

Organizátor kurzu si vyhradzuje právo na zhotovenie menšieho počtu reportážnych fotografií alebo krátkeho videa z priebehu kurzu.

Prípadné otázky môžete adresovať na mail info@fotoklubpovazie.sk poprípade telefonicky na číslo 0903-420396.