Portrétová fotografia

Tento kurz je určený pre mierne pokročilých fotografov ktorí už majú zvládnuté základy fotenia, ovládajú v základoch digitálny fotoaparát a pojmy ako clona, expozičný čas, citlivosť, hĺbka ostrosti a pod. Základom kurzu je naučiť účastníkov pracovať s modelkou/modelom pri fotení, ako si správne nasvietiť scénu a používať zábleskové zariadenia + základné úpravy a postproces portrétovej fotografie v PC.

• Technika používaná pri portrétovej fotografii
  • Výber objektívu pre portrétové fotenie
  • Využitie denného svetla, práca s odraznou doskou
  • Práca s externým bleskom a odpalovačom
  • Základné typy svietení v portrétovej fotografii
  • Postproces a úprava portrétovej fotografie v PC /základy/
  • Individuálne konzultácie v priebehu a na konci kurzu

Čo si treba priniesť na kurz

• Digitálny fotoaparát s nabitou baterkou a pamäťovou kartou + portrétový objektív 50mm resp. 85mm
  • Zošit na poznámky + písacie potreby
  • Statív + externý blesk /nie je podmienkou/
  • Dobrú náladu a chuť sa niečo naučiť 🙂

Miesto konania workshopu – vhodné miesto a termín pre portrétnu fotografiu bude zverejnené pre každý workshop samostatne

Trvanie kurzu: 2 hodiny teórie + 4 hodiny fotenia /medzi jednotlivými časťami bude vždy menšia prestávka ktorá sa vždy vyplní odbornou diskusiou/. Kurz bude prebiehať v interiéri s tým že pre fotenie bude pripravená ateliérová technika + PC a projektor.

Prihlášky posielať na: info@fotoklubpovazie.sk

Max. počet účastníkov:  8

Občerstvenie a pitný režim si na kurze každý účastník rieši osobne.

V prípade že by sa na kurz neprihlásil potrebný min. počet záujemcov /stanovený na 5 účastníkov/ organizátor rozhodne o jeho konaní alebo zrušení.

Organizátor kurzu si vyhradzuje právo na zhotovenie menšieho počtu reportážnych fotografií alebo krátkeho videa z priebehu kurzu.

Prípadné otázky môžete adresovať na mail info@fotoklubpovazie.sk poprípade telefonicky na číslo 0903-420396.